Vzorové restaurace

Hotel Pod Jasany

Hotel Pod Jasany
Špindlerův Mlýn
Horní 213
www.hotelpodjasany.com
tel.: +420 499 433 520 – 4

Není voda jako voda. Rozdíl je i v těch „kohoutkových“. Ta naše pramení tady v nejčistší přírodě Krkonoš a proto je minimálně chemicky upravována, což se projeví i na její chuti. Chladná, lahodná voda je tím nejlepším osvěžením v horkém létě, stala se nedílnou součástí naší tabule a své uplatnění najde i při degustacích vín z našeho vinného sklepa. Vodu servírujeme v karafách čerstvě natočenou automaticky, jakmile host usedne, ještě před objednávkou.

Radim Pitrun, ředitel a šéfkuchař

Kavárna Jiná káva

Kavárna Jiná káva
Beroun
U Kasáren 192
www.jinakava.cz

Vodu z kohoutku podáváme zákazníkům na uvítanou, aby se mohli občerstvit dříve, než si vyberou z nápojového lístku. Když se hosté po příchodu usadí ke stolu, číšník jim přinese džbánek s kohoutkovou vodou a citronem a s potřebným množstvím sklenic. Podáním vody z kohoutku zároveň navazujeme na praxi v západních zemích, kde je zcela běžné zákazníkovi na požádání donést vodu z kohoutku. Bohužel v České republice nejsou na podobný přístup lidé zvyklí, a proto vodu nosíme rovnou. Chceme, aby se u nás lidé cítili příjemně, a věříme, že i voda ve skleněných džbáncích na tom může mít svůj podíl.

Martina Pokorná, vedoucí provozu

Zahrada

Zahrada
Teplice
28.října 780/10
mobil: 774 551 661
www.restaurace-zahrada.cz

Vodu z kohoutku zdarma podáváme již dva roky a to proto,že sama si myslím,že je to opravdu ekologičtější.Naše restaurace je členem ekozemědělců a jiných organizací.Třídíme odpad a snažíme se co nejméně zatězovat planetu.Zákazníci tuto službu hojně využívají a jsou spokojeni, místo platby za vodu si koupí raději domácí koláč jinou dobrotu :).

Lucie Tomášková, zakladatelka a provozovatelka