Je vhodné požadovat vodu v restauraci agresivnějšími způsoby?

Jak moc nebo málo bychom měli být asertivní v požadavku na vodu z kohoutku v restauracích ? Toto diskusní vlákno bylo založeno na základě diskuse jež vznikla k článku pana Kukala.

Názor redakce těchto stránek (V. Kunová) je poměrně jednoduchý:
glands swollen effects ear accutane side dostinex
Přijdu-li do restaurace poprvé, objednám si jídlo a pití – můžu-li tak víno, nemůžu-li pít kvůli řízení auta, dávam si fresh juice (nejde mi o to, abych ušetřila na celkové útratě). Potom k jídlu požádám o vodu z kohoutku. Jestliže nedají, zeptám se na důvod, nehádám se s nimi , nekřičím, neperu se, ale nemám důvod se tam vracet znovu. Vy ale můžete vidět problém jinak.

Komentáře

Od nejstarších po nejnovější.

Předem chci upozornit že jsem zastáncem pití kohoutkové vody a musím říct že nápad je to prospěšný,bohužel nevěřím lidem, protože v podobném zařízení pracuju a moje zkušenost mi napovídá že nejen,dejme tomu parta studentů,nebo sociálně slabší existence ,ale vcelku obyčejný člověk jako je třeba autor článku(který dokonce nabádá k provokaci)bude této bohulibé akce chtít využít k úspoře financí.Nehledě na fakt,že konzumovat v podobných provozech vlastní potraviny nebo pití je dejme tomu,nezdvořilé.Dále si myslím že některé rady jak přesvědčit(vychovat)personál jsou minimálně krátkozraké.A tady se dostávám k věci která mě osobně zvedla ze židle,pokud totiž drahý pane uděláte jen jeden krok směrem za můj bar,budete naši drahou kohoutkovku potřebovat za zcela jiným účelem.Vodě zdar!!!!!

jirka, 14. 3. 2009 – 19:58 #

admin, 15. 3. 2009 – 20:50 #

Abych dodržela Vámi nově zavedený pořádek přidávání diskusních komentářů, tak jej zde ještě jednou opakuji. Teď již jako řádně registovaný diskutující.
Kunová: Ano, je vynikající, že pan Strašic zde veřejně proklamuje, že ve své restauraci bude podávat kohoutkovou vodu. Nyní už jen chybí Vaše veřejná odpověď panu Strašicovi, majiteli a šéfkuchaři restaurace U Básníka pánve, na jeho výtku vůči Vám.
Že se nakonec, navzdory všem svým veřejně proklamovaným předsevzetím, dostanete k mazání příspěvku, bylo jasné od samého začátku. Že se napadené restaurace budou bránit, bylo jasné. To je, prosím, důsledek výchovného působení Vašich pětek a k nim připojených podjatých komentářů. Myslím, že by bylo správné, kdybyste smazala svůj příspěvek, ve kterém napadáte restauraci U Básníka pánve. Nebo snad raději smažete tento můj příspěvek?
Prohlašuji, že s uvedenou restauraci, ani s jeho majitelem nemám nic společného. V jeho podniku jsem nikdy nebyla, ale možná se tam někdy ráda podívám. A k těm záporným hodnocením: Když jdu na houby, tak také nenasbírám plný koš nejedlých, jen proto, že jedlé zrovna nerostou.

Anna, 16. 3. 2009 – 8:28 #

Na tomto webu to vyšlo kladně pro kohoutek ( a to byla anketa na gastrowebu pro profíky ) http://www.gastroprofesor.cz/anketa/8

hornet, 24. 3. 2009 – 9:07 #

Co rikate na hromadnou akci – domluvit se na miste, datumu a casu restaurace s hodnocenim 5. Postupne tam chodit a po odmitnuti vody , vstat a odejit, kdyz jim toto udela treba 50 lidi za den, tal se mozna zamysli ….

evatele, 9. 6. 2009 – 12:05 #

evatele: já bych do toho nešel. Jak jsem už psal (nejspíš se to také ztratilo při převodu fóra na jiný systém), jsem přesvědčen, že majitelé restaurací mají právo mi kohoutkovou vodu zdarma odmítnout a proto jsem proti jakýmkoliv organizovaným nátlakovým akcím, nebo agresivnímu dožadování se vody zdarma. Také jsem ovšem přesvědčen, že mám právo do takového podniku víckrát nejít a také o tomto jejich odmítnutí informovat další lidi třeba zde na tomto webu.

Kytka, 9. 6. 2009 – 13:38 #

Kytka: Bezesporu máte právo nejít do restaurace, která se vám nelíbí, bezesporu máte právo o tom informovat. Ale pokud neexistuje hodnotící kritérium (a vy uznáváte, že restaurace má právo Váš požadavek odmítnout, takže ani podle Vás neexistuje), tak nemáte právo hodnotit.
Pokud zavrhnu tu nízkou pohnutku pošetřit vlastní kapsu, tak to, co zde požadujete je vstřícnost, snaha vyhovět Vaši žádosti. A vstřícnost se oplácí vstřícností.
Pro Evatele: Vyzvěte zdejší hodnotící k demonstraci Vaši vstřícnosti – vyberte si jedničkovou restauraci a pozvěte je všechny tam, oceňte demonstrativně vstřícnost jedničkové restaurace. A pokud chcete tu vodu zdarma (=darem), tak samozřejmě na Váš vlastní účet.

Anna, 23. 6. 2009 – 9:02 #

Můj názor je. Ano, u nás není důvod nepít vodu z kohoutku, je hygienická,v některých lokalitách i chutná. Restaurace by mohly vodovodu svým hostům nabízet. A hosté by o ni mohli žádat. ALE. Uznávám, že restaurace má právo mi tu vodu odmítnout, stejně jako má právo mi odmítnout topinky s česnekem a to přesto, že všechny ingredience na výrobu topinky mají a že udělat topinku trvá asi tak 2 minuty. Prostě topinky nedělají a basta. Zároveň uznávám, že restaurace má právo si vodovodu účtovat podle nějakého klíče, např. toho, který tady uvedl Turtle, nebo jakéhokoliv jiného, který v té restauraci uplatňují na všechny ostatní produkty a služby. Stanovit si cenu je nezadatelným právem provozovatele, samozřejmě s výjimkou státem regulovaných cen, ale to není případ vodovody. Právem hosta je nejít do restaurace, kde se mu ceny nelíbí. Ty ceny reguluje pouze zákon nabídky a poptávky.
Kdyby tento web respektoval tato pravidla a tvořil se zde pouze seznam restaurací, kde vodovodu nabízejí (tak, jak se to dělá všude jinde), tak by nikdo nemohl protestovat a mělo by to dokonce jakýsi smysl. Ale to pětkování muselo nutně vést ke krachu.
Ostatně, ta módní vlna vodovody ve světě probíhá již delší dobu.Pokud vládnete nějakým cizím jazykem můžete si vygooglovat množící se případy restaurací, které ještě donedávna zcela běžně vodu zadarmo dávaly. Dnes, díky té módní ekologické tsunami, se začínají bránit a začínají za vodu účtovat, protože cítí, že je to začíná ohrožovat. Jinde zase, např. v USA či v Kanadě, dělají restaurace akce, kdy vodovodu zpoplatňují fixní částkou 1$, který pak putuje na projekty UNICEF zaměřené na zpřístupnění kvalitní vody pro lidi ve třetím světě.Zdá se mi to rozumné, protože nevidím důvod, proč se má zodpovědnost za znečišťování prostředí PET lahvemi přenášet pouze na vrub restaurací. Takže, prosím Vás, trochu s rozumem a citem.

Anna, 29. 6. 2009 – 8:37 #

Přidat komentář

Zde jsou komentáře povolené pouze pro registrované uživatele. Registrace. Jste již registrován(a)? Přihlášení.© 2008 Vodovoda . A děkujeme za návštěvu!