Acai Berry – názory, komentáře, cena, kde koupit

[Celkem:    Průměr: /5]

Anti-pobuřující, vysoce antioxidant potraviny udržet si zdravou, a pokud onemocní, může přivést zpátky k dobrému zdraví. Bobule určitě slušet a trendy bobule okamžiku s hlavními výhodami proti stárnutí je Acai berry.

Pravděpodobně jste si všimli obchodech se zdravou výživou nyní chrlí více „Acai mísy“, než kdy jindy. Bobule všeho druhu jsou plné hodnotných protizánětlivých živiny: antokyanů, proanthokyanidinů, kyselina protocatechuová, prokyanidinů a epikatechinu – kromě vitaminu C, vitaminu A a vlákniny. Acai berry je žádná výjimka.

Možná více než kterýkoliv jiný druh ovoce, Acai Berry staly synonymem zpomaluje známky stárnutí a podporu dobrého zdraví.

Některé studie ukazují, že Acai je ještě bohatší na ochranných antioxidanty než brusinky, maliny, ostružiny, jahody, borůvky nebo kustovnice bobule. (1) Na vrcholu poskytovat mnoho antioxidantů, stejně jako jiné odrůdy bobulí dělat, Acai Berry jsou také věřil pomoci kontrolovat chuť k jídlu hormony, zvýšit energii, předcházet onemocnění srdce a pomoci s mnoha metabolických funkcí.

Nestává se každý den, že superfood opravdu chutná moc, a to je jeden z důvodů, proč popularita Acai je vzlétlo.

Acai Berry Nutriční hodnoty

Tyto malé, hluboko fialově zbarvené plody jsou nativní do Střední a Jižní Ameriky, zejména Brazílie, kde roste v některých částech amazonského deštného forest.Acai Berry utrpěly tradiční brazilské a amazonské obyvatelstvo, včetně Caboclo kmen, s živin a kalorií za stovky let. (2)

Ve skutečnosti některé záznamy ukazují, že lidé jedli Caboclo enoughAcai Berry v určitých částech roku, tvoří více než 40 procent z celkového počtu kalorií, které konzumovaly! Údajně byli schopni lovit a sbírat potravu pro mnoho hodin, aniž by se stal hlad, únavu nebo slabý, což mnozí z nich připsat všechny fytoživin a vlákny byli získání z jíst tak manyAcai Berry.

Ale Acai Berry nabízí mnohem více než jen antioxidanty – to také dodává mnoho dalších elektrolyty, stopové prvky, aminokyseliny a dokonce i malé množství esenciálních mastných kyselin. Zatímco tam je nějaká diskuse aboutAcai Berry pomáhá předcházet rakovině, není moc výzkum byl hotový ukázat, je to osvědčený přínos u lidí ještě ne. Nicméně bychom očekávali, že spotřebu Acai berry pomáhají v boji proti rakovině, stejně jako jiné bobule dělat (jako ostružiny nebo třešní), neboť se zaměřují na příčinu vzniku rakoviny, aka vysokou mírou poškození volnými radikály a zánětu.

Acai je dodáván s množstvím živin, včetně:

 • Antioxidanty (antokyany, polyfenoly, vitaminy A, C a E)
 • Zdravé tuky včetně mononenasycené mastné kyseliny a omega mastných kyselin (včetně omega-3, omega-6 a omega-9 a mastných kyselin, jako je kyselina linolová, kyselina palmitová a kyselina olejová)
 • Vláknina
 • Některé důležité aminokyseliny
 • elektrolyty (hořčík, draslík, fosfor a mangan)
 • Rostlinné steroly (B-sitosterolu, kampesterolu a sigmasterol)
 • Ostatní stopové prvky (železo, vápník, měď a zinek)
 • vitamínů skupiny B (B1, B2 a B3)

I když nemáme často slyšet o rozdílech mezi různými typy ofAcai Berry, věděli jste, že tam jsou vlastně považovány za sedm různých druhů acai bobule?

Všechny rostou z rostliny zvané Euterpe, což je druh tropického, vysoké palmy, který produkuje shluky drobných plodů, které jsou o něco menší než většina hroznů. Tyto vysoké stromy (ty zralé může vyrůst až 100 stop vysoké) jsou v současné době sklizeno více než kdy jindy v tropických částech světa, aby pěstitelé vybírat, suché, zachovat a dopravit jejich nutriční nabité bobule po celém světě.

Různé výrobky Acai (prášky, džusy, čaje, koktejly, atd.), Se budou lišit, pokud jde o jejich přesných kalorií, antioxidant hodnota, poměr tuku a obsah minerálů v závislosti na kvalitě a čistotě. Jak již bylo řečeno, odhady ukazují, že 100 gramů čistého Acai (což je přibližně stejná jako jednu velikost porce suchého prášku) má o: (3, 4)

 • 70-80 kalorií
 • 5-6 gramů tuku (převážně mononenasycené)
 • 2-3 gramů cukru
 • 3-4 gramy vlákno
 • 1-2 g proteinu
 • 130 procent DV manganu
 • 15 procent DV vitaminu A
 • 8 procent DV měď
 • 4 procenta DV železa, thimaine, vápníku a hořčíku
Doporučit  Prostatricum - názory, komentáře, cena, kde koupit

1. Velmi vysoký obsah antioxidantů h4>

Není pochyb o tom, že je docela dlouhý seznam zdravotních výhod, které jsou přičítány toAcai Berry. Většina z výhod dostanete jíst Acai Berry je díky své extrémně vysokým obsahem antioxidantů, což je důvod, proč se říká, že mají vysokou „ORAC skóre.“

ORAC znamená Oxygen Radical Absorbance Capacity; Je to měřítko, které měří antioxidační vlastnosti potravin. Hodnoty ORAC jsou použity ke klasifikaci potraviny podle toho, kolik antioxidantů, které obsahují na základě hmotnosti, a Acai Berry je velmi blízko k horní části seznamu.

PurpleAcai Berry skutečně dostat své výrazné barvy v důsledku vysokých koncentrací některých pigmentových živin v nich obsažených, zejména antokyanů, které se nacházejí v mnoha červeno-fialové druhy bobulovin. Koncentrace antioxidantů v Acai je považován za 10 krát vyšší v těch červených hroznů a Acai je Odhaduje se, že 10 až 30 násobku antokyanů než červené víno ! (5)

Antioxidanty včetně antokyanů, obrovsky přispívají k protizánětlivé, anti-aging dávky ofAcai Berry. To proto, že antioxidanty jsou „volných radikálů“, což znamená, že pomáhají zpomalit proces poškozením volnými radikály (nazývané také oxidační stres), který způsobuje, že tělo zhoršit a rozvoji onemocnění v průběhu času. Acai se zdá být obzvláště efektivní při superoxidu a peroxylového úklidu; ve skutečnosti, že to bylo prokázáno, že nejvyšší skóre jakékoli potraviny oznámena proti peroxylového zbytek, jak je měřeno pomocí kyslíkových radikálů absorbance testů. (6)

Volné radikály jsou zodpovědné za „opotřebení“ přisuzujeme stárnutí, a pronikají do těla věci, jako je špatné stravovací návyky, chemické kontaminanty, znečištění životního prostředí a vysokým množstvím expozice UV záření. Nejen, že poškození volnými radikály, aby nás vypadat starší rychleji tím, že poškodí naši pokožku, ale také přispívá ke společné, kosterních a svalových bolestí.

Tím, že pomáhá tělu zůstat odolnější proti účinkům volných radikálů, Acai je prospěšná pro téměř všechny tělesné soustavy: kardiovaskulární, endokrinní, zažívací, neurologické, imunní, atd. A pokud jde o anti-aging účinky Acai je, dobrá věci přicházejí v malých baleních: Studie ukazují, antioxidanty v Acai jsou schopni vstoupit do lidských buněk v plně funkční podobě a vykonávat funkce kalení kyslíku i při velmi nízkých dávkách

.

2. Podporuje zdraví pokožky h4>

Acai berry je užitečné pro prevenci předčasných známek stárnutí a pomáhá při regeneraci pokožky. Po tisíciletí lidé používali antioxidační potraviny bohaté a bylinné léčby, včetně acai, a to jak lokálně a vnitřně, aby se zabránilo degradaci pokožky a udržovat pokožku pružný a zdravý vzhled. (07)

U lidí, kteří vyvíjejí vysoké hladiny oxidativního stresu, jejich kůže je často jednou z prvních věcí, které ukazují to. Tmavé skvrny, vrásky, jemné linky, sagginess a zbarvení jsou vázány na poškození volnými radikály v kůži. Mnoho lidí také použít Acai berry na se zbavit jizev , strií, vrána k nohám a suchou pokožku. Konzumovat dostatek antioxidantů pomáhá tělo opravy poškozené kožní buňky rychleji, a proto více mladistvý vzhled je zachován.

3. Pomáhá při kognitivních funkcí h4>

Jíst hodně potravin s antioxidanty je přirozený způsob, jak zlepšit vaši pozornost a paměť . Zánět a oxidační stres jsou dva hlavní základní příčiny kognitivními problémy, včetně ztráty paměti, demence a dalších psychických poruch spojených s věkem. Prostřednictvím procesu potlačení biologickou aktivitu, která degraduje buněčnou integritu, frakce Acai vlákniny Zdá se, že ochranný účinek než mozkových buněk, které by mohly mít vliv na zlepšených kognitivních a motorických funkcí

Studie prokázaly, že frakce získané z acai obsahují mozkové úsporu živin, včetně antokyanů, jako kyanidin, delfinidin, malvidin, pelargonidin a peonidin, spolu s fenoly, jako je katechin, kyselina ferulová, quercetin, resveratrol a synergických a vanilová kyseliny , (8)

Doporučit  BigBoy na účinnost - Kde lze koupit nejlevnější, jak to funguje?

Vzhledem k tomu, že se vypne zánětlivých drah, které poškozují nervové signály do mozku, Acai Berry se předpokládá, že pomůže podpořit duševních funkcí a pomoci někdo myslet jasněji, udržovat vysokou hladinu energie a vypořádat se s různými účinky psychického stresu lépe. Acai je chrání před škodlivými účinky stresu, včetně narušuje hormonální rovnováhu a zvýšení hladiny kortizolu, což je důvod, proč někteří zvažují Acai berry být „ adaptogen .“

4. Možná pomoci kontrolovat chuť k jídlu & amp; Boost Hubnutí h4>

Někteří odborníci se domnívají, že Acai berry má určitá chuť k jídlu-potlačení schopností díky jak to ovlivňuje různé hormony, které kontrolují hladinu cukru v krvi a pocity hladu, plnost a sytosti. Zdá se, že za účelem zlepšení metabolických funkcí, které pomáhá tělu fungovat lépe absorbující živiny, poškodí potravin, odstranění odpadu a regulace uvolňování inzulínu.

Některé výzkumy ukazují, že tím, že pomáhá boost správné trávení a regulaci množství inzulínu v krvi, Acai je prospěšný pro potlačování chutě a mohou být užitečné při zdravém ztráta plánu hmotnosti . Je možné, že acai usnadňuje s rozpadem tuků a sacharidů a také pomáhá snížit chuť přejídat, což je přímý způsob, jak pomoci zůstat na zdravé tělesné hmotnosti.

5. Stimuluje trávení h4>

Acai berry má pořádnou dávku vlákniny nabídnout, ale zdá se, že zlepšení trávení jinými způsoby mimo jak většina s vysokým obsahem vlákniny potraviny . Acai berry je považován přírodní trávicí čističi, pomáhá játra a ledviny ke zpracování a odstranění odpadu a toxinů z těla.

Na vrcholu jeho schopnost pracovat jako ledviny a jaterní čistící prostředek , je to také přírodní pročištění tlustého střeva, což znamená, že zabraňuje hromadění škodlivin a nestrávené hmoty z zůstat podána v tlustém střevě kde mohou způsobit zácpu a další zažívací problémy. Zlepšením metabolismu obecně, Acai Berry jsou schopné urychlení střevní tranzitní čas, brání potravin z kvasící ve střevech a způsobuje nadýmání, plynu a zácpa.

6. Nabízí ochranu před onemocněním srdce & amp; Diabetes h4>

I když je známo, nejlepší pro jeho antioxidanty, Acai je také považován za protizánětlivé potraviny , protože obsahuje některé mononenasycené mastné kyseliny, kromě vlákniny a fytosteroly, že všechny pomáhají podporovat kardiovaskulární zdraví. Studie ukazují, že pravidelné pití Acai šťávy má pozitivní vliv na hladinu tuků v krvi a mohou chránit srdce. (9) Spotřeba Acai pomáhá snižovat zánět také, což je jedna z hlavních příčin ischemické choroby srdeční a související s hormony problémy, včetně diabetu typu 2.

Acai je překvapivě bohaté na mononenasycených FAS, jako je kyselina olejová, která se nachází v srdce zdravé extra panenského olivového oleje a pomáhá použití tělo omega-3 rybí oleje ke snížení zánětu a učinit buněčných membrán.

Malá 2011 studie provedené na Mediscus Research Center v Kalifornii zkoumali účinky Acai na metabolickým syndromem , termín používaný k popisu stavu, který je definován pomocí různých rizikových faktorů pro kardiovaskulární onemocnění a / nebo diabetu typu 2. Studie se zaměřila na změny v kyslíkových radikálů a metabolických drah v malé skupině lidí s nadváhou po požití 100 gramů Acai dvakrát denně po dobu jednoho měsíce.

Po ukončení měření glykémie nalačno, inzulínu, cholesterol, triglyceridy, vydechovaném (dech) metabolity oxidu dusnatého (ENO) a plazmatické hladiny před a po studii, předměty o průměrných zkušených zlepšení hladiny glukosy nalačno a inzulínu, snížení celkové choleseertol a hraničně významnému snížení hladiny LDL-cholesterolu. Výzkumníci došli k závěru, že acai může pomoci s nadváhou dospělí snížit své šance na experinecing srdečních onemocnění a cukrovky, i když jsou stále zapotřebí další studie na větším měřítku. (10)

Acai Berry Vs. Goji Berry: Jaký je rozdíl & amp; Která je lepší?

Jak acai a goji bobule jsou superfoods jam balena s živiny, to vše v malých baleních. LikeAcai Berry, které Goji bobule se používá už tisíce let a zpětně ke kořenům tradiční čínské medicíny.

Doporučit   Extreme Pleasure - názory, komentáře, cena, kde koupit

V TMC Goji Berry je chválen pro zlepšení vytrvalosti, síly, libida, plodnosti, zdraví srdce a dlouhověkost. Stejně jako acai, kustovnice bobule je bohaté na vitaminy A, B1, B2, C, E, B6, plus o asi 18 esenciální aminokyseliny, kyselina linolová, beta-karoten, 21 stopových prvků, germanium a selen. (11)

Jednou z výhod kustovnice plodů je, že jsou bez nasycených tuků, sodíku a cholesterolu. Zatímco nasycené tuky není problém pro většinu lidí, a není obvykle představovat riziko, že někteří lidé si mohou dovolit konzumovat méně vzhledem k existujícím zdravotním stavu, i když částka v Acai je stále velmi malý stejně. Kustovnice má také vyšší úrovně vitaminu A , železo, vitamin C a vápník než Acai dělá, ale opět jsou krku a šíje. Nicméně, ve prospěch Acai je, kustovnice je o něco vyšší obsah cukru a sacharidů.

Pokud jde o antioxidační koncentrací, Acai vychází na vrcholu. Hostující ofAcai Berry ORAC se odhaduje na 102.000 v porovnání skóre 30,000 pro plody goji. Vzhledem k tomu, jak mají dlouhou historii vedle mnoha výhod, proč by nemohl i kustovnice andAcai Berry dohromady?

Jak koupit & amp; UseAcai Berry doma

Jednou z největších překážek, s roste, prodeje a usingAcai Berry je, že stejně jako všechny ostatní bobulí, které jsou velmi rychlé zkáze a křehký, pokud jde o odolávat vysoké teplotě. Acai berry se říká, že kdo kazí během pouhých 24 hodin poté, co si vybral, pokud je to vynecháno a nesuší. To ztěžuje dodavatelé růst a loď freshAcai Berry, ale také obtížné pro výrobce suché plody na prášek, nebo extrahovat živiny, aby doplňky, aniž by došlo k poškození důležitých fytochemikálie, které obsahují v tomto procesu.

Vzhledem k tomu, přírodní degradace proces Acai se může stát tak rychle, což má za následek mnoho z jeho nejvíce prospěšných látek ztrátě, za předpokladu, že žijete mimo Brazílii, pak je nejlepší koupit suchého práškového / Acai berry. Mnoho prodejců nyní nabízí Acai Berry v lyofilizovaných prášků, sušených řepných řízků, mražené džusy a doplňků, které zachovávají své cenné živiny nejlepší. I když je to stále snazší najít čistý Acai berry prášek, můžete také najít to přidalo na koncentrované antioxidačních doplňků nebo výpisů, které používají jiné bobule, třešně a hrozny stejně.

Podívejte se na acai bobule prášek v obchodech se zdravou výživou nebo on-line, budete pravděpodobně najít desítky různých značek. Již zakoupené nějaké Acai Berry, a teď hledáte nějaké nápady, jak začít používat? Je tu asi není pohodlnější způsob, jak používat acai, než ji uchopí do smoothie. Můžete také snadno vytvořit vlastní „Acai mísy“ doma (typ módní snídani z míchaných ovoce / superfood pravomoci, které jsou sypané müsli nebo granola) jak Acai prášek a jiné superpotraviny.

Dalším zajímavým způsobem používat Acai Berry je to, jak to bylo tradičně používá v dávných amazonských kuchyních: kombinovat s různými zeleninou a bramborem / squash pomoci osladit je a přinést jejich přirozenou chuť. Například cuia je druh tradiční pokrm vyrobený pomocí vařené tykve a Acai Berry. I když pravděpodobně nebude možné najít freshAcai Berry a jejich použití v receptech, můžete mírně sladká omáčka nebo zálivka s použitím sušeného acai prášku přidat chuť zeleniny a zeleniny.

Existují nějaká rizika, které byste měli vědět o tom, kdy jde o použití Acai Berry? Acai je bezpečné konzumovat tak dlouho, dokud si nejste alergičtí na ovoce a mívají citlivost na jiné plody. Podívejte se na vysoce kvalitní produkty, které jsou čisté, aby se zabránilo náročné plniva a další přísady, jako jsou například vysoké množství kofeinu. (12)

Podle zvuku to, možná si myslíte, děravé gut má vliv pouze na trávicí systém, ale ve skutečnosti to může mít vliv na další. Vzhledem k tomu, Děravý Gut je tak běžné, a tak záhada, jsem nabízí zdarma webináře o všech věcech děravý střev. Klikněte zde se dozvíte více o webináře.

Anežka Marešová
About Anežka Marešová 249 Článků
Vypadá to, že to může být klamání, když přijde Anežka Marešová, ale možná nejdůležitější je to, že je to zdvořilý a zábavný milující. Samozřejmě, že je také flexibilní, sdílený a metodický, ale je mnohem méně prominentní, zvláště ve srovnání s impulsy, dobře. Jejich zdvořilost, nicméně, je to, co je velmi miloval. Přátelé se často spoléhají na svou objektivitu vždy, když potřebují pomoc nebo pomoc. Nikdo samozřejmě není dokonalý a Katie má zkažené nálady a dny. Její náročná povaha a vztek představují spoustu problémů a negativně ovlivňují vše kolem. Naštěstí její zábava milující příroda pomáhá ujistit se, že v těchto dnech je jen málo a daleko.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*