Kavárny

A jak je to s kavárnami?

Narozdíl od restaurací, kde by měla být voda hostovi nabídnuta nebo aspoň na požádání přinesena k jídlu, je v případě kaváren situace trochu odlišná. V některých zemích toto upravuje i legislativa. Například ve Francii má host ze zákona nárok na vodu z kohoutku k jídlu. Ke kávě však vodu dostat nemusí. S tím lze jistě souhlasit.

V přehledu proto uvádíme jen příjemná překvapení, tedy kavárny, kde nabízejí vodu ke kávě z vlastní iniciativy. Zvyk je to milý, příjemný a hlavně zdravý : Cukrárna Celerin Adresa: nám Zachariáše z Hradce 43 Hodnocení: SUPER ! voda byla volně k dispozici.

Andy Duckvort

Kavárna Vypálené koťátko, Mařákova 5

Kavárna Kavárna NoD Roxy, Dlouhá 33

Kavárna Kavárna – čajovna Mandala Kopřivnice , Štefánikova 226

Budeme rádi, pokud pošlete další tipy.

Komentáře

Od nejstarších po nejnovější.

Rozhodně zde chybí Café Savoy kde jako jedni z prvních v Praze začali podávat vodu ke kávě.

olina, 27. 3. 2009 – 16:45 #

Chybí tu také “novější” Andy’s Café Restaurant, mezi Vídeňskou a Kamennou v Brně.

qeara, 3. 7. 2009 – 16:10 #

Dobry den,

slo by prosim zjistit, kdo zadal milou informaci o kavarne Lary Fary ? Majitelku to zajima (je prijemne potesena)… prosim zaslat info na

evatele, 14. 7. 2009 – 20:37 #

To evatele:
Poslala jsem paní majitelce celý dopis slečny, která byla v této kavárně moc spokojená.

Kunova, 20. 7. 2009 – 19:09 #

Dobrý den,
ráda bych zmínila o2bar v parku na Karlově náměstí. Ke kávě dostanete vodu automaticky. Na tácku, se sušenkou. Taky vám ji, pokud si tak přejete, smíchají s džusem. Bez problémů. Zdarma. A miska s vodou pro psy tam má své stále místo:-) Navíc si to celé můžete prohlédnout online na o2bar.cz a napsat jim tam vzkaz, který se vzápětí objeví na obrazovce nad barem. Paráda.

zuzice77, 24. 7. 2009 – 18:49 #

Dobrý den, ráda bych přidala dvě restaurace.
Gate Restaurant, Gate Restaurant, Sokolovská 31, Praha 8 – Karlín.
Navštívili jsme restauraci 23.7.09 a na dotaz, zda je můžeme (k vínu a jídlu) požádat o vodu z kohoutku číšník mile odpověděl,že to nelze, že barman by mu jí nedal, protože prodávají vodu v lahvičkách.
Další Bonnacia ristorante & pizzeria, Na Bendovce 16, Praha 8. Restaurace s dobrým jídlem a neuvěřitelnou obsluhou. Nic není problém, ochotní, usměvaví a bez váhání nám na požádání donesli litr vody s ledem v hezké karafě, kterou si pak neúčtovali. Navštíveno 26.7.09

marcela, 27. 7. 2009 – 15:12 #

Zdravice z podkrkonoší,
v kavárně Kafe!Kafka v Hořicích mají pro hosty pouze vodu z vodovodu…

Ales Streda, 11. 8. 2009 – 22:40 #

Lysá nad Labem
Velmi mě potěšili v cukrárně na Náměstí Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem, kde jsem k výborné kávě ILLY dostala automaticky i skleinci vody! Děkuji!
http://www.campiello.cz

paprka, 4. 9. 2009 – 9:45 #

Ve FAMA GRAND mají fantastický servis na kávu a voda z kohoutku je zdarma a automaticky.
http://www.famarestaurace.cz/grand/

martin77, 6. 9. 2009 – 0:35 #

Café SOMA – BRNO. Voda na požádání a s milým úsměvem! Výborná kavárna, skvělá obsluha, Children-friendly, Fiar-trade produkty, v létě zahrádka.
Café Soma, Jana Uhra 11, Brno.

Indiana, 20. 9. 2009 – 6:55 #

Opravdu velkou sklenici vody z vodovodu a bez hloupých poznámek, nebo divných pohledů mi donesli 18.8. 2009 v Kavárně Mlejn na Kampě a také ve Strop Café v Balbínově ulici (Praha 2).

HellFish, 22. 9. 2009 – 14:38 #

Doplnění: Strop Café jsem navštívila v srpnu tohoto roku a stejnou zkušenost jsem tu měla i minulý týden (19.9. 2009).

HellFish, 22. 9. 2009 – 14:40 #

Příjemné překvapení v kavárně, palačinkárně LA CREPERIE (Praha 7; ul.Janovského) k dobré kávě přidávají sklenku vody automaticky. (Poslední návštěva 5.10. 09)

Otas, 10. 10. 2009 – 18:37 #

V sekci brněnských kaváren chybí dost podniků, které vodu ke kávě dávají automaticky. Např. kavárna Spolek – klasický kavárenský servis na tácku se sklenkou vody na zapití. Mimo jiné, pokud vím, v Brně první s tímto servisem.

karel, 10. 12. 2009 – 11:58 #

Podle kavárenské tradice pocházející z Itálie (ostatně jako kávová kultura sama) se ke kávě voda podává automaticky. A to nejen z hlediska dodržení pitného režimu a zajištění bezproblémového chodu organismu (jak známo stejné množství kávy je nutno nahradit stejným množstvím vody abychom se dostali na pomyslnou nulu v dením příjmu vody), ale i z toho důvodu, abychom si mohli vychutnat a poznat skutečnou chuť kávy, která je nám naservírována. Takže podle mého názoru je fakt, že vám v kavárně vodu přinesou automaticky, nejen známkou zdravého rozumu, ekologičnosti a ekonomičnosti, ale i zárukou toho, že sedíte v kavárně, kde personál o kávě něco ví a nedostanete tu bazén přepáleného hnusíku…moje motto je tedy: „V kavárně kde nedostanu vodu…nedám si bohužel ani kávu…“
Zcela ovšem chápu, že někteří zaměstnavatelé se tomuto ve světě zcela běžnému jevu chtějí vyhnout za vydinou vyššího zisku (typický Čech stále žije) a že personál by mnohdy svolný byl, ale riskuje tím ztrátu zaměstnání. Proto, prosím, pokud je na obsluze evidentní, že by ráda vyhověla, ale nelze z důvodů webových kamer a jiných způsobů kontroly zaměstnanců, buďme chápaví prosím. Není mnohdy lehké v této situaci být. Znám to z vlastní zkušenosti, když si „šéf“ postaví hlavu. Pokud někomu cinkají v očích penízky, nepohnete s ním ani heverem.

Zvirenka, 27. 1. 2010 – 13:21 #

V kavárně Umělecko-průmyslového muzea, náměstí Jana Palacha dostanete vodu z kohoutku! (kohoutí vývar ke kávě.

zdenka, 1. 3. 2010 – 14:47 #

dodatek:samozdřejmě že UPM v Praze..

zdenka, 1. 3. 2010 – 14:48 #

V Café Ebel (Vzpomínky na Afriku)Templová 7 dostanete ke kávě kohoutovku a na požádání pořádnou sklenici. Z rozhovoru s majitelkou bylo jasné, že je dobře obeznámena s problémy kolem balené vody. Velký výběr dobré kávy!

Lubo, 16. 3. 2010 – 22:43 #

No tak dnešní zážitek fakt stojí za to! Kavárna v OC Omega, Brno. Nepříjemná obsluha mi na slušné požádání o sklenici vody z kohoutku odpovídá záporně, ale prsí se tím, že si mohu stěžovat majiteli. Ano ke kávě za 50 Kč by je voda opravdu zabila. Chci kontakt na majitele nikoli z důvodu, že ho chci přesvědčovat o tom, že dostat vodu z kohoutku je ve většině restaurací (i u nás) běžnou věcí. Chci ho informovat o chování servírky, která na můj argument, že jsem těhotná a nepřeji si pít balenou perlivou vodu, vyřvává, že těhotenství není nemoc. Odmítá mi však dát číslo na majitele, takže jí žádám o její jméno (chci vědět na koho si tedy vůbec mám stěžovat, až se mi podaří najít číslo na internetu). Nechce mi dát své jméno, já odmítám zaplatit. Vyhazuje mně z kavárny se slovy: tak si těch svých 89 korun nechte, když jste takový žgrt a vypadněte nebo vám dám facku! U provozního v restauraci o několik pater výš nechávám své telefonní číslo a svoji stížnost. Ujištuje mne, že chování servírky je nepřípustné. Asi za hodinu mi zvoní telefon a zřejmě pan majitel na mně řve, že jsem zlodějka a ať přijdu zaplatit účet. Scénu prý viděl a chyba je na mé straně. Proč nevystoupil na scénu zpoza opony ale nesdělil. Jsem šokovaná jak si tohle někdo může dovolit… Tak jen abyste věděli koho určitě nepodporovat!

langusta, 12. 4. 2010 – 14:50 #

Jaký další důvod, krom toho, že jste neobdržela to, co není součástí nápojového lístku, Vás vedl k tomu, že jste odmítla zaplati svou útratu?

turtle, 12. 4. 2010 – 19:04 #

a me nedavno prinesli na pozadani k napoji umele sladidlo a povazte! nebylo v napojovem listku!

lulie, 3. 5. 2010 – 14:36 #

… a možná i sušenku, nebo zrnko kávy v čokoládě… Jenže to je vážená lulie na libovůli majitele, co Vám věnuje ke kávě. Host by si minimálně v rámci elementární slušnosti neměl vynucovat jakoukoliv formou po majiteli restaurace cokoliv zadarmo.

turtle, 5. 5. 2010 – 15:53 #

…jo tááááááák ona se ta voda má vynucovat? Já myslela, že se máme po vodovodě slušně ptát a pak sem vložit recenzi, zda ji restaurace poskytla nebo ne.

lulie, 9. 5. 2010 – 21:52 #

Milá lulie, ne, ta voda se nemá vynucovat. A vyklepejte si drobky z klávesnice, zasekávají se vám klávesy.

Anna, 10. 5. 2010 – 17:20 #

Milá Anno, pak nevím, proč se tu mluví o vynucování vody nad rámec zákona. S mými klávesami jsem spokojená, děkuji :)

lulie, 10. 5. 2010 – 22:45 #

Já nemůžu uvěřit tomu, že si někdo dovolí odejít z kavárny bez placení jen proto, že mu odmítli nalít vodu z vodovodu!!!

Brera, 12. 6. 2010 – 19:18 #

Monarch v ulici Na Perštýně (Praha) sice není kavárna ale vinný bar, vodu v karafě ale k vínu dostanete zcela bez problémů a někdy i zcela automaticky. Zcela opačný přístup zastávají pak coctail bary Havana Club v Ostrovní a Jet set na Andělu:(

lucida, 1. 7. 2010 – 12:25 #

Dobrý den, chci se podělit o zkušenost s dvěma kavárnami. V Týnské literární kavárně jsme požádali o vodu k vínu, slečna se nad tím nepozastavila a přinesla karafu. Dále v trochu netypické kavárně Friends Coffee House v Palackého ulici v Praze je k dispozici kohoutek s pitnou vodou, kde si do kelímku můžete ke kávě natočit vodu.

Venika, 9. 8. 2010 – 10:44 #

Dobré odpoledne, chtěla bych upozornit na kavárnu Café Lounge, kde dostanete jednak ke kávě malou perlivou vodu a parádní sušenku a kdykoliv na požádání karafu vody. Můžete ji mít i s citronem i ledem :). http://www.cafe-lounge.cz

blani.tequila, 31. 8. 2010 – 15:09 #

Dobrý den, ráda bych se zmínila o kavárně Káva Káva Káva, kde jsem na požádání dostala vodu z kohoutku a co mě ještě víc a mile překvapilo, že jsem dostala sojové mléko do kafe. Obsluha milá a ochotná. A štrúdl nepřekonatelný 

Zlobidlo, 11. 11. 2010 – 3:02 #

Dobrý den,
rada bych přidala i kavárnu BLASERCAFÉ na Praze 1, Na Poříčí 42
kde ke kávě taky vždy dostanete malou skleničku vody z vodovodu a na požádaní i velkou.
Moc příjemné prostředí a mila obsluha, taky vynikající káva, lepší jsem neměla. Mńam

vikis, 20. 1. 2011 – 0:03 #

Ráda bych přidala mezi brněnské kavárny, ve kterých automaticky dostanete ke kávě skleničku s vodou, kavárnu v Bílém domě WHITE HOUSE CAFÉ. Pro upřesnění – voda je filtrována pomocí filtračního systému Brita, takže je výrazně chutnější. Je možné si ji, samozřejmě, objednat i „ve větším balení“ místo tradiční perlivé/neperlivé mattonky nebo aquily. Doporučuji! :)

ZuZu T., 23. 2. 2011 – 23:39 #

Rád bych přidal i naši cukrárnu/kavárnu, kde ke kávě dáváme vždy i vodu.

Cukrárna Alchymista, Jana Zajíce 7, 170 00 Praha 7.

http://www.alchymista.cz

Alchymista, 5. 3. 2011 – 17:32 #

Přidala bych i brněnskou kavárnu Spolek. Vodu dostanete ke všem druhům kávy automaticky a nebyl žádný problém přidat další a nebo doředit džus z vodou kohoutku.
Držím palce všem .

giacoma, 11. 3. 2011 – 13:51 #

Jsem milovnicí dobré kávy a většinou v kavárnách (mluvím jen o Praze) dávají „štamprlový“ pohárek vody. Voda docela mdlá a v tom množství příliš nepostačuje, ale aspoň díky za to. Naposledy jsem byla na služ. cestě ve Finsku a tam nám ke stolečku k jídlu na požádání přinesli karafu vody z kohoutku, s kostkami ledu a plátky citronu. Byla velice osvěžující, zdarma. Doufám, že se někdy dočkáme podobného servisu 

alexxandra, 15. 3. 2011 – 15:36 #

Ve velmi příjemné nekuřácké kavárně Na skok (www.na-skok.cz) v centru Prahy, vám taky naservírují ke kávě vodu z kohoutku . Je tam taky moc milá a usměvavá obsluha a útulné a klidné prostředí.

MiriKo, 21. 3. 2011 – 23:34 #

Dobrý den. Sic velmi daleko od Prahy, v horách (abychom nebyli vodovodně centralizovaní), ale nová kavárna v Jeseníku Ennea caffé & shop nabízí ke kávě automaticky skleničku vody a na požádání bez jakýchkoli výhrad..Webové stránky zatím nemají. Pouze facebook…

chikiro, 16. 8. 2011 – 21:37 #

Dobrý večer, vodu z vodovodu bez problémů podávají také v La Kavárně na ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou. Ke kávě a k vínu dokonce automaticky. Zatím nemají vlastní stránky, ale mají profil na facebooku.

macisa, 19. 6. 2012 – 20:48 #

Dobrý den, chtěla bych upozornit na novou kavárnu Open Your Eyes, která se nachází v Hlučíně na zámku. Byla jsem tam již několikrát a pokaždé mi servírka buď bez zeptání donesla džbánek s vodou nebo se mně zeptala, jestli ji chci… k espressu jsem táktéž dostala malou skleničku vody… webové stránky: OYE.pevnost.net

cocolate, 14. 7. 2012 – 15:54 #

Dobrý den, chtěla bych upozornit na pěknou novou restauraci a hotel AGNES v Bohdanči u Zruče n. S., kde se také automaticky ke kávě servíruje vodovoda. Na požádání bez problému také k jídlům, automaticky na rautech apod. Web: http://www.agneshotel.cz, kontakt: 739 539 880. zdravím Veronika Procházková

AGNES restaurace, 13. 11. 2012 – 11:21 #

Přidat komentář

Zde jsou komentáře povolené pouze pro registrované uživatele. Registrace. Jste již registrován(a)? Přihlášení.© 2008 Vodovoda . A děkujeme za návštěvu!