Redakční prohlášení

Webové stránky vodovoda.cz byly spuštěny 12.12.2008

O co se jedná?

Vodovoda.cz je nekomerční projekt, jehož cílem je alespoň trochu přispět k lepšímu životnímu prostředí. Zároveň nám jde o zvýšení komfortu návštěvníků restaurací, kteří podle našeho názoru mají nárok požádat o vodu z vodovodu k objednanému jídlu. Tedy stejně, jak je tomu v řadě ostatních států.

Jádrem stránek jsou informace o tom, kde je možné vodu dostat a kde zatím nikoli. K tomu slouží tabulka s návazností na mapové zobrazení.

Redakci tvoří:

Kontakt : info ‚kyselá rybička do kruhu‘ vodovoda.cz

Jak probíhá hodnocení?

Čtenář zašle hodnocení nové restaurace pomocí předem připraveného formuláře, který obsahuje tyto náležitosti: Zvýrazněné položky jsou nutné pro zařazení restaurace do tabulky.

Pro zaslání hodnocení nové restaurace nemusíte být zaregistrováni. Podrobnosti k jednotlivým známkám najdete v sekci Princip hodnocení.

Zveřejnění výsledku:

Hodnocení přijde redakci, ta prověří, že restaurace skutečně existuje a v některých případech kontakuje hodnotitele s doplňujícími dotazy. Doplní některé technické údaje (např. GPS souřadnice pro mapové zobrazení). Poté se hodnocení objeví v tabulce na stránkách. Snažíme se, aby byla hodnocení zveřejněna co nejdříve (ideálně do 24 hodin), v krajním případě se jedná o 1 týden. Hodnocení, které neobsahuje výše zmíněné náležitosti nemůže být zveřejněno. Z toho důvodu uvádějte prosím vaše jméno nebo přezdívku a funkční e-mail popř. telefonický kontakt (na stránkách se pro ostatní čtenáře nezobrazí).

Redakce se snaží zaslaná hodnocení prověřovat, ale nemůže přebírat odpovědnost za to, že se situace v dané restauraci v čase změnila. Proto berte hodnocení jako orientační doporučení. Stane-li se, že navštívíte již hodnocenou restauraci a vaše zkušenost bude jiná, rozhodně se o ní s námi a ostatními čtenáři podělte. V případě, že daná restaurace bude zhodnocena opakovaně (různými hodnotiteli), výsledná známka se stane spolehlivější. Při hodnocení restaurace, která již v tabulce existuje, popište znovu situaci při žádosti o vodu a přidělte jí známku. Nezapomeňte prosím na datum návštěvy.

Pravidla pro diskusi:

Stránky vodovoda.cz jsou primárně určeny těm čtenářům, kteří souhlasí s myšlenkou pití vody z vodovodu jak doma, tak v restauracích. Stránky neslouží k řešení otázky, zda toto chování bude některé subjekty ekonomicky znevýhodňovat. Přesto můžou ti, kteří mají názor odlišný než redakce, přispět do diskuse. Diskusní příspěvky však musí být věcné, k danému tématu a nesmí urážet či napadat ostatní slušně diskutující. V případě porušení těchto zásad si redakce vyhrazuje právo na smazání nebo zkrácení příspěvku. V krajní situaci může být diskutujícímu zrušena registrace.

Použitá licence:

Cílem redakce je v maximální míře umožnit šíření informací uveřejněných na těchto stránkách. Proto byla zvolena licence Creative Commons v českém překladu. Více na www.creativecommons.cz.

Creative Commons License Web vodovoda.cz autora & kol. podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko. Vytvořeno na základě tohoto díla: vodovoda.cz


WebArchiv - archiv českého webu
Tyto stránky jsou archivovány na: WebArchiv – archiv českého webu

Comments are closed.© 2008 Vodovoda . A děkujeme za návštěvu!